| codrutz0000 a întrebat:

AS vrea sa va pun si eu o intrebare. Nu de mult ma tot bate gandul sa-mi iau o unitate ( pc, desktop(daca zic bine) )
Are c-am asa :
Processor: Intel Pentium Dual COre G645, 2,9ghz
placa de baza :Intel H61, sunet integrat, retea integrata sata2 4
Memorie RAM:6144mb(6GB),DDR3, Frecventa 1333Mhz
Placa video: Amd Radeon Hd 6570, Dedicata, 1GB
ASa si as vrea sa stiu ce jocuri din astea mia nou imi merg cum ar fi : Assassin creed revelations ( vrea sa stiu sigur daca merge), call of duty MW, fifa 2013-2012, far cry, flat out 2-3,... Pana la Moto Gp, F12013... Din astea mai noi vreau sa stiu care merg

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Iti vor merge placa video este ok placa de sunet nu prea conteaza, memoriile sunt bune dar in schimb procesorul este c-am slabut dar va merge poate peste vreo 2-3 ani sa ii schimbi procesorul, dar in rest este ok.

| codrutz0000 explică (pentru Gabitzu246):

Pai da dar problema e de unde l-as putea cumpara, pentru ca nu vreau sa-l cumpar online, cu banii inn mana as vrea

| SoRyNeScku a răspuns:

Far Cry 3 nu cred ca o sa-ti mearga, adica o sa-ti mearga dar nu pe high. In ce buget de incadrezi?

| SoRyNeScku a răspuns:

Exact acesta il am eu http://www.emag.ro/......ESR0NBBBM/
doar ca l-am luat cu 100 lei mai ieftin deoarece era la ceva oferta, acum 2 luni. Mai sacrifica si tu cativa lei si i-al, sau mai pui inca 200 lei pe langa ce mai pus sa il iei pe asta, si iei unul cu o placa video mai buna. Apropo, transport gratuit si e o firma de incredere maxima.

| codrutz0000 explică (pentru SoRyNeScku):

Emag-ul =))? Nu cred, adica daca se strica ceva ei zic ca tu ai stricat acel. Mai exact uitati Site de la Pc:http://www.altex.ro/......6570-linux

Răspuns utilizator avertizat
| andreimazureac a răspuns:

O sa-ti mearga majoritatea jocurilor dar nu la efecte maxime...

| wdRink a răspuns:

Procesorul nu e grozav, dar e bunişor. Depinde şi de hard acum, câte rotaţii are. Îţi merg toate jocurile noi, cu mici excepţii.

| codrutz0000 explică (pentru wdRink):

Pai ma ca-m incadrez in nu stiu 130-140 Ron, Si sa va Mai spun cateva detalii despre procesor:
Nuclee fizice :2
Nuclee virtuale: 2
Cache Kb:3072
Iar despre Hard :
Viteza de rotatie : 7200 RPM
Capacitatae HDD:500
Buffer ( Mb):16