| costinvlad a întrebat:

Ce cursuri/aplicatii gratuite din magazin play stiti pentru a invata si a face aplicatii pentru smartphone Android? Ms.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pe Google Play Sololearn insa depinde de limbajul de programare si programul pe care il folosesti.
Insa aplicatii pe telefon, si chiar aplicatii pe Windows se fac foarte greu daca esti incepator.
Stiu foarte bine ca Visual Studio Community Edition este gratuit si poti sa-ti instalezi complierul pentru Android.
Insa este mult de invatat, iti trebuie o minte foarte deschisa, iti mai trebuie si un mod de compunere a codului.
Daca ai vazut pe internet ca ese extrem de usor sa codezi, te inseli, iti trebuie acea gandire logica, gandirea programatorului.

| AnotherAnswer a răspuns:

Chiar Google a inițiat o pregătire gratuită și cursuri gratuite de development.

| costinvlad explică (pentru AnotherAnswer):

Care este acel curs?