| DaniTDCI a întrebat:

cum dezactivez tastatura laptopului? Când il pornesc se apăsa tastele singure si bipaie,câteodată intra in bios,si când scriu o litera îmi scrie mai multe,

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Singura metoda este sa o deconectezi direct din laptop. majoritatea laptopurilor au cateva cleme de prindere a tastaturii. Dai tastatura la o parte, si deconectezi atent portul din placa de baza. Deasemenea problema ta poate surveni din cauza virusilor. Iti recomand sa instalezi un antivirus.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil iti ramane una sau mai multe din taste lipita, nu sare inapoi.
Daca intrii intr-un editor de text (de exemplu Notepad), atunci vei putea vedea care caracter se repeta. Identificand tasta lipita, o misti repetat, pana ce nu mai ramane lipita.
Daca se mai lipeste, atunci repeti miscarea tastei pana la dezlipire. In acest caz poti folosi o tastatura USB exterioara, care nu face probleme, iar tastatura laptopului trebuie schimbata (la un service).

| viorel5592 a răspuns:

Nu cred ca merge