| gAbY4Fun1 a întrebat:

Cum sa fac sa se vada fullscreen sau widesreen la jocuri pe windows 7, pe rezolutia 800x600 sau mai mare 1024x768 sau putin mai mare.Nu vreau sa schimb rezolutia pe foarte mare a asa se blocheaza.ex 1280x 1366x etc Funda

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Rezolutia o setezi din meniul jocului.
Dai la options si vezi acolo, nu la toate jocurile apare la fel.Vezi la graphics sau display.Conteaza si celelalte setari, nu doar rezolutia. Daca nu merge bine dai la graphics detail la medium sau low.La unele jocuri ai quality, texture quality, shadows, reflections.