| KLiNK a întrebat:

Am un monitor CRT. Si la rezolutia sa recomandata adica 1024x768 se vede scrisul putin in ceata. In 800x600 se vede bine si in alte rezolutii mai mici. Daca il dau pe cea mai mare adica 1280x1024 nici nu pot vedea scrisul deoarece e mic si in ceata. Ce sa ii fac? Ca pe rezolutie mica nu vreau sa il dau ca in general paginile de web sunt facute pentru minim 1024x768 rezolutie.
Va rog sa ma ajutati cu un soft pentru a regla focusul sau un sfat sau de ce face asa pe rezolutie mai mare.
Tin foarte mult la acest monitor are un contrast incredibil si cand il tin in jocuri pe 640x480 nu se vede zimtat ca la lcd.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| هوراس a răspuns:

De ce nu îți iei un monitor LCD?

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie iti recomand 1920x1080
Incearca il

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu recomand un o rezolutie de 4k la un monitor de 11 inchi, cum facem?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Faci asa te duci pe control panel > display > screen resolution > setezi rezolutia cum spun eu > apply si OK big grin

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow si daca monitorul nu suporta rezolutia de 4k ce fac? oooooo

| anonim_4396 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Da te duci sa gasesti rezolutia de pe ecranul meu
http://s1383.photobucket.com/......3.png.html

| KLiNK explică (pentru anonim_4396):

Am mentionat mai sus ca are o rezolutie maxima de 1280x1024 asa ca nu vad cum as obtine aceasta rezolutie. Intai citeste atent intrebarea inainte sa dai raspunsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KLiNK):

Pe poza de la photo bucket iti arata ceva compatibil cu 7 cu 8 cu 8.1
Rezolutia de 1280x1024 e eu foloseam si 1440x900 dar acum sunt la alta rezolutie spusa de al 2 lea intrebare :D
http://s1383.photobucket.com/......4.png.html

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KLiNK):

E total pe langa tipa/tipul laughing

| هوراس a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Am impresia că acel copil nu are mai mult de 13 ani. să îi taie cineva internetul, vă rog eu frumos.

| هوراس a răspuns (pentru anonim_4396):

Copile, lasă internetul și trăiește-ți copilăria. pentru că din poza pe care o ai și chestiile pe care le postezi reiese faptul că mai mult de 13 ani nu ai. CUM BĂ FRATE SĂ TE HIPERTROFIEZI ÎN AȘA FEL ÎNCÂT SĂ ZICI CĂ UN ECRAN DE 11 INCH SUPORTĂ O REZOLUȚIE 4K?! CUM?! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru هوراس):

Tu razi rolling on the floor
Dormeam inca
La revedere

| هوراس a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sictir

| anonim_4396 a răspuns (pentru هوراس):

NU E FRUMOS
eu de abia de data acea schimb data de nasterii in 1994
Nu ma enerva, Te enervez tu
Paaaaaaaaaaaa!

| هوراس a răspuns (pentru anonim_4396):

Copile, nu-mi pun mintea cu tine. de ce nu te duci să te joci ceva frumos cu copii de vârsta ta? un șotron, tupu, fotbal, ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru هوراس):

De abia am schimbat data nasterii in 1994
Pe 1995 e adica 19 ani e major nu e copil cum spui tu, Parca am 5 ani

| هوراس a răspuns (pentru anonim_4396):

și ce dacă ai schimbat data nașterii? să-i taie cineva internetul, vă rog eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru هوراس):

La revedere!
Nu mai stau cu voi

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te opreste nimeni sa pleci dar daca mai stai nu mai da raspunsuri aberante

| danstas a răspuns:

Problema e de la focalizare. Se poate regla de cineva avizat in domeniu. Nu iti recomand sa o faci tu. Se afla ciar pe traf. Pericol de electrocutare mortal.