| anonim_4396 a întrebat:

! Daca imi iau un telefon de la cosmote ,respectiv Nokia c3, este codat ? Ma intereseaza sa citeasca cartele de Digi .Multumesc anticipat.DAU FUNDA 100% !

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Cosmote sunt singurii care nu isi codeaza telefoanele din cate stiu eu. Am pus cartele de Vodafone si a mers iar cand am pus cartela de net de la Digi de 5 GB, ei bine, isi dadea seama ca este acolo, setarile lui C5-03 nu vroiau sa imi dea net...dar poate cu o cartela Digi pentru conversatii o sa mearga.

3 răspunsuri:
| AlexMoss a răspuns:

Da de obicei cei care dau telefona gn cosmote Vodafone Orange sunt codate si daca vrei sal decodeti te va costa o suma frumusica si o garantie pierduta

| danielgrig a răspuns:

Pai depinde.dar intreaba pe cei de acolo si iti vor zice ei.

| Cipy23 a răspuns (pentru danielgrig):

Eu i-am intrebat si mi-au spus ca merge in orice rete inclusiv digi, dar v-am intre bat pentru a fii sigut. Multumesc pentru raspunsuri!