| MiSk a întrebat:

De ceva timp am o problema cu task manager.Deci nu mai imi porneste cand dau ctrl+alt+delete sau din bara Task Manager. Ce e de facut?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca cltl+shift+esc.

| chakuza a răspuns:

Incearca run->gpedit.msc->user config->administrativ templ->system->Ctrl+Alt+Del Options->si da disable la "Remove Task Manager"

| ElektroViruss a răspuns:

A mai fost pusa aceasta intrebare. lumea chiar nu mai foloseste functia 'search'?

E de la un virus, mai exact : Sality.AA
Solutia data de `chakuza` functioneaza, dar din pacate odata inchis Taskmanagerul se dezactiveaza din nou. deci trebuie sa faci acel lucru de fiecare data cand vrei sa-l deschizi.

Apropo. editorul de registri e dezactivat si el.

O solutie ar fi sa instalezi Kasperski Internet Security sau Kaspersky Antivirus si sa scanezi tot pc'ul. Am intalnit cazuri cand nu mai puteai sa instalezi nici un program antivirus dupa infectarea cu acel virus.

Alta solutie, cea mai sigura ca sa scapi de virus e : Reinstalare Sistem de operare + Formatare Disk

Bafta!

| cyadron a răspuns:

E posibil sa ai virusi sau troieni... Scaneaza pc-ul cu un program de genu adaware. In cel mai rau caz o instalare de windows.

| Sicmao a răspuns:

Iti iei " task m anager fixer " si de fiecare data cand ai nevoie de Task Manager, intrii in program, dai ENTER / apesi butonul si iti va merge comanda.

| MankoBreaker a răspuns:

Sau... iti reinstalezi windows-ul.SAU reinstalezi fiserele.dll si imediat dupa instalare, instalezi un andtivirus.
Daca nu iti merge Task Manager e clar ca ai un virus [sau mult mai multi decat crezi]

| Daniela_8349 a răspuns:

Pai ce windows ai?

| MiSk explică:

Am windows xp service pack 2