| downer2012 a întrebat:

Sall TPU, de curand mi-am cumparat un monitor full hd Samsung S22B150N LED,si mai apar pete de praf pe el,dar as vrea sa stiu ce ce pot sa il sterg, avand in vedere ca este led si e sensibil.Am cumparat un puff fin dar petele raman,decat prafu dispare.Daca dau cu pana se iau petele,dar nu vreau sa dau cu mana pe ecran sa iau petele. Exista vreo solutie/carpa ceva,daca da de unde pot lua si cum se numeste, funda

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Sunt tot felul de solutii de curatare.
De exemplu:
http://www.emag.ro/......E9S77BBBM/
Eu am asa:
http://www.domo.ro/......ega_FS5521

5 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Cea mai buna solutie este o sulutie de 50/50 alcool izopropilic pur si apa distilata, de curat se foloseste microfibra.

| FaFaLikeYou a răspuns:

O carpa moale sau de preferat un prosop de bucatarie cu alcol sanitar(dar cam miroase urat) sau cu solutie de geamuri... nu conteaza cantitatea. Dai numa intr-o directie sus-jos sau stanga-dreapta

| FaFaLikeYou a răspuns:

Sau am uitat sa sun... gasesti la SuperMarker un pliculet cu un srvetel umed special cu care stregi ochelari... si ala e bun sau un servetel umed dar fara parfum

| FaFaLikeYou a răspuns:

Sau am uitat sa spun... gasesti la SuperMarker un pliculet cu un srvetel umed special cu care stregi ochelari... si ala e bun sau un servetel umed dar fara parfum

| Peacecook a răspuns:

Am si eu un monitor LED de 21" si e sensibil. Uite cum sa faci: Ia un spray din ala cu care stergi geamurile si dau un pic pe monitor, dupa aia stergi atent cu o carpa fina.
P.S. Nu-ti fie teama ca il vei strica(la mine poanta merge bine si ajuta mai bine ca servetelele p/u PC)
FUNDA? happy