| TheAngel12 a întrebat:

Salutare,acum cateva zile mi-am achizitionat o camera Samsung si mi-s-a pus niste praf pe ea si am dat cu o solutie pentru geamuri(nu stiu cum se numeste si nu am dat cu solutie de mobila sau altceva) si i-a ramas niste pete pe ea si face pozele cam intunecoase.Ce-as putea face? sau trebuie dusa la reparat.E grav sau petele vor disparea de la sine fara sa fie nevoie sa o duc la reparat?(mentionez faptul ca se abureste geamul si dispare treptat)

Răspuns Câştigător
| ParisulTau a răspuns:

Pai cand ai achizitionat-o cu siguranta ti-a dat si un manual de utilizare? Asa ar fi normal si drept! La camera mea de exemplu, tin acumulatorul 5 ore in priza iar beculetul de la portocaliu/rosu trece in verde sau se stinge. Uita-te in manualul de utilizare sau cauta manualul pentru seria aparatului pe google.

4 răspunsuri:
| ParisulTau a răspuns:

E posibil ca solutia sa fi intrat inauntru. Mai asteapta putin si vezi cum evolueaza lucrurile. Daca nu, oricum ai garantie si il duci la service. Pe viitor incearca sa stergi praful si urmele de pe ea cu o carpa de ochelari. Sterge foarte bine si nu zgarie. Daca ai pulverizat solutie pe lentila obiectivului e cam grav, sa nu fi intrat solutie inauntru. Bafta!

| TheAngel12 explică (pentru ParisulTau):

Si deci daca exista posibilitatea sa intre inauntru este cel mai probabil sa-l duc la reparat nu? o sa tin cont de ce mi-ai spus xx

| TheAngel12 explică (pentru ParisulTau):

Si inca o intrebare :cum arata ca s-a incarcat? ..am achizitionat-o dar nu stiu nici cat sa o tin si cum trebuie sa arate cand s-a incarcat.

| TheAngel12 explică (pentru ParisulTau):

Nu,am primit manual de utilizare dar nu scrie nimic in legatura cu cate ore sa o tin pana se incarca sau cum face cand s-a incarcat complet. spre exemplu aseara am incarcat-o si mai spre dimineata beculetul rosu se stinge si aprindea.

| ParisulTau a răspuns (pentru TheAngel12):

Pai cand ai achizitionat-o cu siguranta ti-a dat si un manual de utilizare? Asa ar fi normal si drept! La camera mea de exemplu, tin acumulatorul 5 ore in priza iar beculetul de la portocaliu/rosu trece in verde sau se stinge. Uita-te in manualul de utilizare sau cauta manualul pentru seria aparatului pe google.