| Alex_Alex_1999_0NCb a întrebat:

Sall TPU, deci astazi mi-a mers pc ok pana la un moment dat cand ecranul s-a facut negru. Am incercat sa-l restartez dar ecranul tot negru este. Care ar putea fi problema? Ecranul nu cred ca ar fi o problema deoarece led-ul e verde

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Probabil a cedat sursa. ( de catre cine e produsa sursa? Deluxe? happy )

| raMLesS a răspuns:

Poate e de la placa video, încearcă să scoţi cablul acela verde de la placa video şi să bagi la placa de bază, dar până să faci asta scoate-l din priză şi porneştel iar, dacă nu merge fă chestia cu placa de bază.
Poate ţi s-a ars placa video.

| NicaAlex1983 a răspuns:

Poate o fii de la monitor deoarece asa am patit si eu, mie mi se facea ecranul alb.Incearca sa conectezi calculatorul la un televizor si vezi daca merge

| Alex_Alex_1999_0NCb explică (pentru NicaAlex1983):

Cand deschid ecranu apare mesajul ala cu no sginal deci nu stiu daca e monitoru. Se poate sa fie placa video dusa?