Deci mi-a intrat un virus si am urmat un forum cum sa-l scot si am reusit dar problema este ca atunci cand caut pe firefox sau chrome dureaza o vesnicie si cand vreau sa reinsatelz windows se blocheaza la Setup is loading files(Kernel Debugger DLL). Please help, fundita

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Malwarebytes Anti-Malware este unul dintre cei mai buni antiviruşi gratuiţi ce poate fi descărcat de pe internet.

Malwarebytes Anti-Malware - caracteristici

* scanare rapidă sau scanare completă;
* elimină majoritatea viruşilor, programelor Malware, spyware, adware etc.;
* are inclus instrumentul Fileassassin;
* poate fi folosit impreună cu alte programe antivirus sau anti-malware;
* permite actualizarea manuală pentru versiunea free şi automată pentru versiunea pro;
* Interfaţă simplă şi intuitivă;

http://www.malwarebytes.org/

In ghidul care m-a ajutat sa scot virusul a fost si anti malware bytes asa ca.

| cosmy2004 a răspuns:

N-are cum pentru ca cand instalezi windowsu se formateaza hdd si nu ramane nimic pa el nu ti bun windowsu lipseste cv din instalarea lui incerca cu un alt windows nu cel pe care il ai

Nu are cum sa lipseasca un fisier ca inainte de infectarea virusului mergea asa ca am incercat si alte windowsuri dar aceeasi figura...