| anonim_4396 a întrebat:

Eu acum mi-am luat imbunatatiri pentru PC si nu stiu ce are de tot la jocuri gen german truck simulator se restarteaza cand joc vreo 15 min. Am cerintele astea: placa video Nvidia 8400 GS 1 GB, 3 GB RAM, procesor AMD Athlon 64 x2 5000+ 2.60 GHZ, windows 7 ultimate 64 bit si precizez ca mi-am cumparat ieri o sursa noua de 520 w si 1 placuta de 2 GB RAM si mai aveam una de 1 GB RAM in calc. M-am gandit sa intru in bios si sa modific temperatura de oprire a PC-ului cu vreo 10 grade da problema e ca eu nu sunt profesionist la astea si as vrea sa imi zpuneti si mie cum e cu biosul sau daca nu aveti voi o idee mai buna?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Restartarea poate produce di de la un drivar de la video sau de la altceva. Nu numai de la procesor sau eu stiu ce alta componenta hardware.

Am vazut ca ai luat placute ram cand ai cumparato te-ai uitat sa fie de aceeasi frecventa?

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Da.