| stefstefansteff123 a întrebat:

folosesc camtastia studio 8 si nu stiu cum sa fac ca atunci cand filmez pe destop sa se auda si microfonul nu se aude absolut nimic. Folosesc realtek ac97 pe windows 7 32 bit si vreau sa mearga microdonul bine, cum fac?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

1. Vezi să nu ai dezactivat microfonul din camtasia studio 8.

2. Intră la sound -> recording și vezi dacă îți recunoaște microfonul.

3. Dacă totul este activat vezi să nu ai microfonul oprit de la buton.