| AndreiAndreiPo15pa a întrebat:

puteti sami spuneti niste Rom-uri pentru telefonul Allview p5 symbol mentionez ca iam facut root si are android 4.2.2

1 răspuns:
| KERE a răspuns:

Lasă-l aşa cum e căci s-ar putea să îl brick-uieşti dacă iei un ROM custom. Dar dacă vrei cu adevărat să îl strici ia cyanogenmod 11.
PS: Dacă ai grijă poţi să îl instalezi cum trebuie şi să nu păţească nimic telefonul.
Şi dacă cei de la Allview nu au dat update oficial atunci nu prea este bine să îţi iei versiune de android mai nouă.
Şi sarputea să nu merargă câte ceva după instalarea unui ROM ca ăsta de exemplu: nu o să mai meargă camera sau Wi-Fi sau Bluethoot, etc...