| anonim_4396 a întrebat:

Sall tpu.trebuie sa schimb rezolutia la o poza cu Irfan View si nu stiu cum. poza trebuie sa aiba maxim 1 mega pixel si sa fie 800x600.ma puteti ajuta? funda

Răspuns Câştigător
| Barney a răspuns:

Nu stiu cu alte programe cum e, dar in photoshop deschizi imaginea, apesi CTRL ALT si i, si iti apare o boxa. Acolo ai 2 optiuni WIDTH si HEIGHT, la WIDTH pui 800, iar la HEIGHT pui 600

3 răspunsuri:
| bobik91 a răspuns:

Da ai primit raspunsul corect nu mai are rost :))
http://tonuri-apel.com

| agentul007 a răspuns:

Daca vrei sa o faci de 800*600, poti modifica in paint destul de simplu, asta ca sa nu mai descarci alte programe.
Dai click dreapta deschidere cu-paint. Sus in meniul cu optiuni de la paint dai la "Imagine" apoi a doua optiune "Largire/Inclinare" si pui in loc de 100 %, 200 % si la latime si la lungime, apoi o salvezi cu save as ca sa nu schimbi poza originala. Daca vezi ca nu are 800*600 sau depaseste dimensiunea dorita deschizi iar poza initiala si nu pui 200 % pui mai mul/sau mai putin depinde. Chiar azi am facut si eu o poza de la 450*330 la 900*674 (cu 200%)

| agentul007 a răspuns (pentru agentul007):

Si inca ceva claritatea nu o sa mai fie aceeasi.