| KatyyLWA a întrebat:

Un prieten are iPhone...si nu stim cum sa insalam Wi-Fi.Ne puteti ajuta?urgent plss

5 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

Pai nu trebuie sa instalați nimic. Daca sunteți într-un loc unde ajunge semnalul de la wi-fi, intrati in configurari, apoi la wi-fi si telefonul va incepe sa caute rețele din jur. Vor apărea retelele si dați pe care vreți. Daca rețeaua are parola, va va cere parola, o puneti si gata. Apoi ar trebui sa recunoască de fiecare data rețeaua aceea si nu va va mai cere parola niciodata.

| davidtm a răspuns:

Wifi il pornesti din setari (settings in limba engleza)Sper ca te am ajutat.

| ellutza a răspuns:

Si eu iphone de 2 luni si habar n-am ce sa fac cu el laughing)

| KatyyLWA explică (pentru ellutza):

Am rezolvat...iti trebuie usb.cablul care il bagi in incarcator si telefon.de pe net download`ezi iTunes, bagi usb`ul in calculator si apoi iti va mergebig grin

| ellutza a răspuns (pentru KatyyLWA):

Nu merge nimic, probabil trebuie sa am si o optiune de internet activata