| TheSCHEPSIS a întrebat:

Sall TPU, vreau sa-m iau o placa video noua, procesorul meu este AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ 2, 1 GHz, placa video actuala este ATI Radeon X1050 256 mb, 2, 5 GB RAM si placa de baza este Gigabyte GA-M68M-S2P v2. Deci care dintre aceste doua placi sunt mai bune: AMD Radeon HD7750 si Gigabyte Radeon HD6670 ( gaditi-va si la restul componentelor mele) DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Placile video nu le compari dupa frecvente.
HD7750 e cu totul alta placa video, cu alt procesor grafic, decat HD6670, asa ca nu te pronunta daca nu stii ce spui.
Aprop, invata diferenta intre memoria reala si cea efectiva din specificatii, ca la una e trecuta reala, la una efectiva.

Si sa nu fiu offtopic:
HD6670 DDR3 < HD6670 DDR5 < HD7750 DDR3 < HD7750 DDR5

Alegerea mea e cea din urma, se va impaca ok cu preocesorul ala.
Chiar daca o limiteaza putin, tot vei avea performanta mai buna fata de o HD6670.

2 răspunsuri:
| Garsonfane1979 a răspuns:

Cred ca merita mai mult Amdul. Este mai buna http://bit.ly/19HH6z8

| test1999 a răspuns:

Salut! Ambele au aceleasi specificatii, eu te indemn spre AMD Radeon HD7750, este GDDR5 fata de GDDR3, HD7750 merge la 4500Mhz iar HD6670 merge la 1600mhz. Deci te indrum spre HD7750.