| Calota_Ionel_1996 a întrebat:

Sall. Vreau sa-mi reinstalez windows-ul (am Windows 7 Ultimate Sp 1 si vreau sa-l schimb cu Windows 8.1 ) pe laptop si imi este frica ca o sa-mi sterg toate datele din partitia big grin (Poze, muzica etc. ). Ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
| vladutcornel a răspuns:

Mi se pare că poți să faci upgrade fără chiar să pierzi programele, dacă pornești setup-ul din Windows 7, nu din boot și dai Upgrade în loc de Custom Install.

Chiar dacă nu poți, la instalare, Windows-ul nou pune Windows-ul vechi în foldere separate (Windows_old, Program Files_old), deci nu pierzi nimic nici pe partiția Windows-ului (evident, asta în afara cazului în care faci format).
Alte partiții nu sunt absolut deloc atinse.

| K0sti a răspuns:

Pai ce treaba ai cu partitia aia?

| Calota_Ionel_1996 explică:

Aaa deci nu mi se sterge din cealalta partitie?

| Calota_Ionel_1996 explică:

Dar imi merge greu si de aceea vreau sa-l instalez windows 8