| WWEady a întrebat:

Sall. vreau sa stiu si eu daca acest procesor Intel® CoreTM i3 3220, 3300MHz, este compatibil NUMAI cu placi de RAM de frecventa 1600mhz caci eu am placile RAM de 1333mhz, asa am auzit pe la uni, asa este?

2 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Este compatibil cu toate soiurile de memorii ddr3, si de 1333 mhz si de 1600 si mai sus. nu vei avea nicio problema cu el daca ai memorii de 1333 mhz.

| Rrrr a răspuns:

Procesorul nu are legatura cu memoria RAM, decat FSB-ul de pe placa de baza,
deci procesorul e compatibil cu orice tip de memorie.