| raducu97 a întrebat:

am un laptop AMD Radeon HD 6510G2 1GB cu procesor AMD de 1, 9 GHz si vroiam sa stiu daca pot sa schimb procesorul cu un Procesor Intel® CoreTM i3 3220, 3300MHz, 3MB,?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă vrei neapărat Intel trebuie să schimbi și placa de bază.Pe lânga faptul că diferă precis soket-urile nici chipseturile și altele nu vor funcționa.Deci pe scurt nu ai cum.Succes

| raducu97 explică (pentru DeyCj):

Dar daca as pune tot AMD dar procesor mai mare?

| BLKZ a răspuns (pentru raducu97):

Ce vezi tu pe pcgarage sunt procesoare pentru desktop-uri, nu pentru laptop-uri deci nu ai cum sa le montezi.

| raducu97 explică (pentru BLKZ):

Pai eu am vazut pe eMAG uite : http://www.emag.ro/......E5CS7BBBM/

| raducu97 explică (pentru BLKZ):

Dar in fine nu Intel ca am inteles ca nu pot...

| BLKZ a răspuns (pentru raducu97):

Da, bine, dar daca procesorul ala e pentru desktop, tu cum ai vrea sa-l montezi pe un laptop?

| raducu97 explică (pentru BLKZ):

:( nu stiu. si acesta e pentru destop? http://www.emag.ro/......EJ8TTBBBM/

| BLKZ a răspuns (pentru raducu97):

Toate procesoarele care se vand in magazinele din Romania sunt pentru desktop.

| raducu97 explică (pentru BLKZ):

Si mai am o intrebare: cum adica are 2, 4 sau 6 nuclee? ce sunt
adica daca eu am cu 2 pot sa imi pun cu 4?

| raducu97 explică (pentru BLKZ):

Pot sa te mai intreb ceva? cum adica desktop? ce e ala?

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nop. Never.