| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,vreau si eu un tutorial de jailbreak corect, adica dupa jailbreak sa mearga cartela

Răspuns Câştigător
| abel001 a răspuns:

Pai daca stii sa faci jailbreak cu redsnow(de preferat o editie noua 9b14), cand faci jailbreak dai install ipad baseband, si normal install cydia si ce mai vrei... dupa ce se termina intri in cydia si adaugi sursa http://repo.ultrasn0w.com si dupa, de pe sursa asta insalezi ultrasnow.si, e gata.:)
am avut aceeasi problema si doar asa am rezolvat..presupun ca e ios 4.1..succes.spui ce rezolvi;)

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| abel001 a răspuns:

laughingn'am vazut ca'i asa veche intrebarea. si nici n'ai specificat ce fel e. la mine a fost o faza.dezactivezi 3g-ul.el gaseste reteaua si dupa poti sa'l activezi, dezactivezi...la mine nu gasea pana nu am dezactivathappy

Răspuns utilizator avertizat
| abel001 a răspuns (pentru adrianboss2011):

Pffff. nici nu se compara.am incercat si eu ceva cu SAM insa mi-a iesit ceva da nu mergea binehappy