| xCrank a întrebat:

Sall ziceti-mi si mie care sunt efectele la iphone 3g de soft distrus

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Nu imi place iphone-ul, prefer Androidul, dar nu conteaza, ca erorile care apar in timp la softuri (sisteme de operare) seamana chiar daca-i iphone (iOS), Android, Windows.
In primul rand merge telefonul mai greu, se ingreuneaza in timp de la aplicatiile intalate.
In al doilea rand apar tot felul de errori sau bug-uri: se restarteaza telefonul, iti da eroare des (la Android apare ceva gen "Procesul exemplu. extensie s-a oprit in mod neasteptat!)
Se intampla ca telefonuls sa se blocheze, nu mai raspunde la comenzi.
Totul se repara print-un update de soft, tot ce este pe parte de Software se repara (se mai schimba niste coduri, se adauga niste comenzi (in coduri vorbind)), mai rau sunt problemele pe parte de Hardware, piesele fizice, astea nu se pot repara asa usor, plus ca telefoanele astea noi si destepte (smarphone-uri) contin o gramada de piese si componente, daca se strica ori cat de mica ar fi ea, vreo piesa nu prea se mai poate repara, doar daca se schimba, uneori nu se poate si e si foarte scump.

1 răspuns:
| Infernia a răspuns:

Poate simptomele la iphonul 3g de soft distrus...pai am avut unul si nu se mai aprinea.