| Ionutrafa33 a întrebat:

Salut, am o trotineta freewheel Rider fun 36v motor350.
Am luat-o de la un prieten care nu o mai folosea. Prima oara am crezut că sunt de vină doar câteva fire care erau rupte, dar am dus-o la cineva și le-a lipit, dupa care trotineta a pornit (înainte de a lipi firele nu pornea).
Dar după ce firele rupte au fost lipite la un cui electric trotineta a pornit dar în momentul în care apăsai accelerația nu se întâmpla nimic dar kilometraj îl pornea, frana electromagnetica funcționa dar accelerația nu avea nici un efect și am încercat să o împing mai mult dar nimic nici un fel de răspuns.
Are idee cineva ce poate fi? M-am gândit că este de vină controllerul dar daca îl comand și tot nu va functiona?
Are cineva vre o idee? Se poate rezolva?

1 răspuns:
| Mihai0101 a răspuns:

Greu de raspuns trebuie dusa la un electrician bun si sunt sigur ca ai va gasi leacul/defectul.Trebuie sa o vada un electriceian si atunci vei sti sigur daca sa cumperi piesa respectiva sau nu.