| PureMadnesS a întrebat:

Sallut TPU. am un laptop si un USB dinacela de la Digi Mobil Rds care imi ofera Internet... Voi pleca in Bulgaria 3 zile imi va merge netul acolo daca imi iau stickul acela? pls dau funda? am acoperire digi mobil in bulgaria?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Cum sa ai acoperire? Are RDS-ul antene pe teritoriul bulgar in caz ca pleaca romanii pe acolo? Acel modem USB contine o cartela SIM, asa ca ai putea sa intrebi la RDS daca se poate cumva activa roaming pe acea cartela, dar ma indoiesc ca s-ar putea. Iar daca s-ar putea, nu vreau sa ma gandesc la ce costuri ar presupune.

2 răspunsuri:
| Julia89 a răspuns:

In nici un caz nu o sa ai acoperire, pai sa incerci dar te asigur ca nu ai, nici la 35 km de pit nu am acoperire digi am incerat si eu, dar nu e chiar asa bun poate numai prin casa sa il fol