| ClauCS99 a întrebat:

Sallut vreau si eu sa stiu cum aflu ce fel de placa video am ca vreau sa imi cumpar si nu stiu ce GDDR am.Cine ma poate ajuta plss

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa tipul de GDDR, asta e doar la memoria ram
La placa video trebuie sa te ghidezi dupa ce tip de slot ai PCI-Express sau AGP, cauta pe google diferenta apoi compar-o cu a ta, vezi care sunt la fel dintre cele 2 cu a ta, bft

| ClauCS99 explică:

Si de montat cum sa fac?

| ClauCS99 explică:

E SiS mirage graphics, dar la toate placile scrie GDDR pe eMAG cum sa fac sti vruna compatibila de 256 sau 128?