| Invisible a întrebat:

Sallz happy Am o imagine de 401 Kb, jpeg, 1500 x 1333, si as vrea sa o fac de 365 Kb fara sa-i modific dimensiunile. Am inteles ca exista un program care m-ar putea ajuta, desi nu stiu cu exactitate care. Orice ajutor este binevenit si rasplatit cu funditawinking

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

365 fix?
O bagi in PS si o salvezi cu Save for web and devices, iar acolo iti arata cat va avea poza ca dimensiune finala, nu ai de facut decat sa reglezi niste setari de pe pagina respectiva incat sa-ti dea asa cum vrei tu. Da-mi poza pe privat daca nu te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abh a zis bine, dar poți la fel de bine să bagi poza în Paint, după care să încerci s-o salvezi fără niciun fel de modificare, de obicei le comprimă mai mult.
Oricum, din moment ce poza va avea o capacitate mai mică => comprimare mai multă => calitate mai slabă a imaginii. O imagine de dimensiunile alea ar trebui să aibă aproape 1MB ca să arate bine.