| CaPoNe95 a întrebat:

Salt TPU! vreau sa instalez windows 7 de pe stick si nu pot! am facut stick-ulsa fie bootabil exact ca in tutorialele de pe internet si tot nu merge! am facut si setarile in bios ca sa booteze de pe usb si degeaba! cand dau f10 imi apare o eroare si imi zice asa:edit windows boot options for:windows 7.

Patch: \windows\system32\winload.exe

Partition: 1

Hard Disk: 9e940838

[ /NOEXECUTE=OPTIN].va rog mult de tot sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| spy2o a răspuns:

Apropo...windows-ul trebuie sa fie in format.iso,ca altfel nu ai facut nimic.Succes!

| spy2o a răspuns:

Descarca Rufus si un Windows de pe thepiratebay, intra in boot menu(difera tasta de accesare a boot menu-ului de la pc la pc) si selecteaza usb stick(sau cum iti arata stick-ul tau). Raspunsul anterior vad ca l-au sters, probabil pentru ca pusesem si link-urile.

| gelu1970 a răspuns:

Incearca sa corectezi erorile sistemului operativ cu
http://www.systweak.com/Downloads/
e versiune trial si functioneaza. dupa aceea fa un stick boot folosind programul oferit de Microsoft. il ai aici
http://www.microsoftstore.com/......vd_dwnTool
spune-mi daca ai reusit. de asemenea fii sigur ca setarile din bios sunt bune.