| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU, Am un telefon HTC cu android 2.3.5 si de curand ia-m dat resetare din fabrica pentru ca era virusat,telefonul si-a revenit la normal dar limba este coreeana sau ceva de genul, iar in meniul de setari nu mai e nici o limba.
Intrebarea este cum pot schimba limba in romana sau engleza sau cu ajutorui cui?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Saracul telefon. Imi dau seama ce avea dupa expirmarea ta virusata. PS: nu ai cum sa virusezi android-ul, dar ma rog.
2. Dupa resetare, telefonul cere configurare. De ce nu a ales de acolo limba?

| Stefifanste a răspuns (pentru sltlp):

Poti sa virusezi android-ul foaartee usor chiar. Oricum daca e virusat virusul ramane acolo degeaba ii dai resetare.Du-te la service si intreaba acolo.

| sltlp a răspuns (pentru Stefifanste):

Ahhh...
Fac rage cand vad toti prostii care cred toate prostiile.
NU POTI SA VIRUSEZI ANDROID-ul. Dar daca esti sufucient de tantalau sa te lasi pacalit de ce se vinde... Foarte bine. Pana la urma, e nevoie de prosti ca sa mai castige si cei cu aplicatiile ceva.
Nu mai vorbii daca nu stii, si doar stai si citesti stiri pentru tonti.
Android-ul e o platforma open source. Motivul pentru care se gasesc "antivirusi" in market(niste gunaoie, ca ele nu fac nimic) este ca daca aplicatia=profit pentru idioti=> vindem. Nu conteaza ce o sa creada. Din motiv identic, la ios, nu o sa gasesti asa ceva deoarece: ii intereseaza ceva mai mult decat profitul. Insa securitatea este ridicata pe ambele sisteme.
Daca vrei virusi, da, pe PC, cu windows. ALTFEL, NU de cele mai multe ori.

Si asa pe final, ca sa nu pierd vrmea de pomana, demosntreaza tu. Da-mi un virus de undeva, sa vad eu ce poate sa faca. CHIAR VREAU SA VAD(nici macar nu stii ce e ala virus).