| costeaboy a întrebat:

Salu TPU! ce parere aveti despre sistemul asta?
procesor- AMD Athlon II X2 270AM3 / 3. 4GHz / 2MB / 65W
placa de baza-GIGABYTE GA-78LMT-USB3AM3+/AM3
memorie ram-8gb hynix
placa video-Sapphire R7 250 1gb gddr5
hdd-seagate barracuda ST500DM0053.5 500 gb 7200 rpmSATA II 16 mb
carcasa-450W EZCOOL NA-705D.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Memoria aia cine o va citi windopwsul 8 citeste doar 6, 4 gb de rami in fine e un sistem foarte bun

| Catalin_Oprita_1989 a răspuns:

Cat costa?
Pentru ce vrei sa il folosesti?

| costeaboy explică (pentru Catalin_Oprita_1989):

Pentru home, multimedia, si putine jocuri, am ales o placa video multimediala, nu sunt un gamer nebun.

| sltlp a răspuns (pentru costeaboy):

Cred ca il ai, altfel nu imi explic de ce ai am3.
Aia e placa mai mult decat multimedia. Daca nu vrei jocuri, si vrei sistem nou nout, baga un i3 1150, ca are o integrata foarte puternica, si stai fara dedicata(nu are sens dedicata daca nu te joci).
in rest este ok.

| costeaboy explică (pentru sltlp):

Eu asta si voi face! dar daca nu vrei ceva proaspat, si vrei gaming, atunci amd in 1 rind, alta solutie nu-i, mai ieftina ca amd