| 1eudoareu1 a întrebat:

Salu,TPU! Vreau sa imi iau o tableta si am o intrebare. Cum pot sa o conectez la internet? Prin cablu merge? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| AnonYMu003 a răspuns:

Prin wierless [Wi-Fi] sau da si prin cablu ar fi o varianta da depinde daca e originala sa nu ti iei vreo chinezarie de aia dupa ipadgsm sau 240 sau bestdual ca nu ai ce face cu ele nici android nici conexiune la net nu au ti-as recomanda un Samsung galaxy tab, sau un ipad 4 sau ipad 3 ma rog asta e alegerea ta in functie de ce vrei tu si de banii pe care ii ai sper ca te-am ajutat.
PS : Nu-s aici pentru funda, funda se da pe merit nu pe pupat in fund.
Multumesc pentru intelegere.
Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos, o zi buna! happy

9 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Prin Wireless (cumpara-ti un router Wi-fi si iti vei crea o retea de wireless) sau prin 3G daca tableta suporta cartela SIM.

| cristiiiiiii a răspuns:

Merge doar prin Wifi. iti trebuie router.

| Lykan a răspuns:

Da merge dar trebuie sa ai un dispozitiv care cred ca va trebuii sa il cumperi separat

| Gamerita a răspuns:

Unele tablete au net nelimitat. ssi cele care nu au le conectezi cu ajutorul retelelor wireless. cauti o retea wireless si te conectezi la ea. daca ai auzit se numeste WI-FI

| Flynn2001 a răspuns:

Wifi sau prin abonament 3g. Ce tableta vrei sa iti iei? Ipad?

| Yumeno a răspuns:

Doar prin WI-FI se poate conecta la net big grin

| ACAB1312 a răspuns:

Doar prin Wifi.

| Amfitria a răspuns:

Din nefericire prin cablu nu merge, dar trebuie sa iti cumperi retea wireless asa este cel mai sigur mod!

| andradaten a răspuns:

Iti trebuie router. Daca o iei de la Cosmote iti da router. Faci niste setari si apoi vei intra pe internet.Iti spun asta din experienta! Sper ca te-am putut ajuta!