| dksjgpfbgfbopgdfk a întrebat:

1.Cum pot face un film pentru DVD-Player, astfel ca DVD-ul sa ia si subtitrarea filmului la redare?
(formatul filmului. avi)
2. Un DVD poate reda un film HD?(DVD Player-ul fiind conectat la un TV FULL HD)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Prima opțiune (dacă DVD-ul citește formatul subtitrării) ar fi să redenumești fișierul cu subtitrarea în așa fel încât să aibă același nume cu fișierul filmului (de exemplu, film. avi, film.srt).
Dacă nici așa nu merge, rămâne ultima soluție. Cauți programul Ultra Video Conveter (sau altele similare) și introduci subtitrarea peste cadrele filmului (adaugi filmul în lista programului, dai clic dreapta (din listă) pe film, alegi Subtitle, cauți subtitrarea, faci setări dacă e cazul și aplici setările).
2. Doar dacă era Blu-Ray player.

3 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Nu stiu :p

| shalimar a răspuns:

La prima intrebare nu iti pot raspunde, sory. Dar cu privire la a doua intrebaredegeaba ai tv full hd daca nu ai un player hd.cum a spus si luchass iti trebuie un blu-ray. dar nu poti viziona un film hd de pe un dvd obisnuit ci de pe un dvd blu-ray.in concluzie daca vrei sa vizionezi un film hd iti trebuiesc 3 lucruri:un tv hd un blu-ray player si un dvd blu-ray.salve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) foloseste convertxtodvd
2) da