| fugera a întrebat:

cum deblochez un film HD in formatul mkv pentru al pune pe un memory stik si sa il redau apoi pe un dvd player care poate reda aceste fisiere mkv? multumesc.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cum adica sa-l deblochezi? Doar nu e blocat sau cel putin nu poate fi!
Cred ca stick-ul tau este prea mic si nu incape pe el filmul, deci nu e blocat dar trebuie sa-l convertesti in format mai mic si va merge! Bafta!

| fugera explică (pentru lpavel):

Am 16 GB pe stik si e gol tot. filmul are 8GB. este asa cand vreau sa il copiez de pe calculator pe stick cu total commander imi zice ca e blocat si sa scot blocarea, cand vreau sa copiez normal copy-paste imi zice intr-adevar ca e prea mare dar am 16GB liber din tot atatia si filmul are numai 8GB.

| lpavel a răspuns (pentru fugera):

Incearca sa formatezi stick-ul in NTFS, apoi aplica copy-paste! Ar trebui sa mearga! Bafta!