| هوراس a întrebat:

aș vrea un răspuns sigur. care consolă are graficele mai bune? xbox one sau ps4? mă interesează doar graficele laughing fundă :X

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

UAT DA FAC?
CE aveti toti cu xbox? Singurul avantaj la xbox one e ca suporta functii inutle pentru o consola de gaming, precum skype sau alte prostii de gen.
Ps4 e net superior, ca cpu(frecventa mai mare, numar idetnic de nuclee); ca gpu(echivalent cu un radeon 7850, in vreme ce xbox one echivalent cu un radeon 7750-7770). Deci iar avantaj. La ram, ps4 vine cu 8gb ddr5. Xbox one vine cu 8gb ddr3, deci air avantaj ps4. Xbox one nu are nici un punct in plus peste ps4 cand vine vorba de jocuri si grafica.

| introduaicinumele a răspuns:

Nu stiu care suporta rezolutii mai mari dar in orice caz Xbox-ul este peste PS4. In fine ambele se vad excelent laughing

| Niiiicu a răspuns:

Xbox

| Morphines a răspuns:

Xboxwinking

| khwewljewew a răspuns:

Xbox, evident.

| Stefxn a răspuns:

Eu recomand PC lol. Daca trebuie sa fie neaparat consola atunci PS4 all the way. Xbox one nu numai ca costa mult mai mult dar e si inferior.

| Levente_Salajean_1982 a răspuns:

Nu am treaba cu Xbox / PS. Dar cine stie ce vorbeste recunoaste. Sony este cel mai bun pe plan mondial in tot ce tine de Audio/Video. Pe forumuri PS4 este declarat invigator.