| Dragunov5767 a întrebat:

Playstation 3 sau xbox 360? as vrea sa imi iau o consola dar as merge parca pe ps3 poate imi ziceti care ii mai bun si expliatia de ce. ofer funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| PiNNoTheGamer a răspuns:

Salut pentru a alege o consola exista mai multi factori.Eu iti voi da o consola castigatoare pe categorii.
1. Daca te axezi mai mult pe single ambele console sunt bune.
2. Exclusivitatile:Aici fiecare consola are jocurile ei care difera. Exclusivitatile Xbox-ului sunt:Halo, Fable, Forza, Gears of War
Exclusivitatile PS3-ului sunt:Beyond: Two Souls, Heavy Rain, God of War, Uncharted.
Acum este alegerea ta si care iti plac mai mult.
3. Daca te axezi online si vrei o comunitate mare Xbox-ul este ceea ce vrei tu dar este si o anumita taxa de 13 euro pe luna.Dar daca nu iti permiti acei 13 euro pe luna si cu o comunitate mai mica PS3-ul e pentru tine.
4.Grafica ambelor console este aceeasi difera doar brightness-ul sau unele mici efecte.
5.Comoditatea controller-ului.La aceasta categorie Xbox-ul castiga deoarece controller-ul acestuia nu creeaza o senzatie de durere dupa cateva ore de joaca.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Dragunov5767 explică (pentru PiNNoTheGamer):

Eu cred ca la ps3 este mai confortabil controller-ul deoarece am vazut si pe youtube ca ii mai bun dar in fine, ma intreb de ce xbox are o comunitate mai mare fata de ps3? desi la xbox platesti si la ps3 nu. Nu ar trebui sa fie invers?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Eu as merge pe generatia noua si as cumpara un playstation 4. Consolele actuale odata cu aparitia celor nextgen o sa fie date deoparte, toate exclusivitatile o sa fie pe cele noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voiam sa imi iau xbox dar mi-am luat PS3 ca nu trebuie sa platesti nimic sa joci online, la xbox trebuie sa cumperi nu stiu ce rahat lunar sau anual. ^^

| Tanase98 a răspuns:

Playstation 3 lucreaza rapid si are grafica buna!