| هوراس a întrebat:

am o întrebare. care consolă are graficele mai bune, xbox 360 (cel simplu, nu acela nou) sau ps4? dau fundă

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

PS4 dar depaseste si calitatiile lui XB One.

| RaduHD a răspuns:

De ce naiba compari tu XBOX 360(Din generatia veche) cu PS4(din noua generatie). Este clar ca PS4 are graficiele mai bune?

| هوراس explică (pentru RaduHD):

Ok, calm down browinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PS4 bate si porcaria aia de Xbox One si tu il compari cu Xbox 360.

| SonicAndrei a răspuns:

Play Station 4 e cea mai nouă și mai performantă „consolă" din prezent. Pe lângă performanța lui, PS4 are multe chestii în plus. Am auzit că are comandă vocală, etc...

| iuonak93 a răspuns:

Ce intrebare. PS4!

| هوراس explică (pentru iuonak93):

Pun exact ce întrebări am eu chef

| El3m3ntul a răspuns:

P.S 4

Nume produs PlayStation®4 Jet Black
Nume de cod CUH-1000A series
Preţ recomandat 399 euro
Procesor CPU : x86-64 AMD "Jaguar", cu 8 nucleeGPU : 1.84 TFLOPS, bazat pe tehnologia next-generation AMD Radeon™
Memorie 8GB GDDR5
Stocare HDD de 500GB*1
Dimensiuni Aproximativ 275×53×305 mm (tentativ)
Greutate Aproximativ 2.8 kg
Unitate BD/ DVD(read only) BD × 6 CAVDVD × 8 CAV
Input/ Output Super-Speed USBx (USB 3.0) port × 2AUX port × 1
Reţea Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) ×1IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth® 2.1 (EDR)
AV output HDMI out portDIGITAL OUT (OPTICAL) port
Inclus în pachet Consolă PlayStation®4 × 1Controller Wireless (DUALSHOCK®4) × 1
Căşti mono × 1
Cablu alimentare × 1
Cablu HDMI × 1
Cablu USB × 1
*1 Unitatea hard disk drive este partajat în spaţiu de stocare disponibil pentru utilizator şi spaţiu de stocare rezervat pentru sistem, astfel spatial liber disponibil este mai mic decât spatial de stocare total oferit.
* Design-ul şi specificaţiile se pot schimba fără anunţ în prealabil

| El3m3ntul a răspuns:

Si am uitat nu stiu sigur daca cineva are P.S 4 dar am auzit ca P.S 3 se incinge foarte repede deci daca asa este si cu model 4 atunci nu cred ca vor avea mare succes dar despre xbox 360 nu am auzit de probleme de genul asta

| ViperBlood a răspuns:

Xbox 360 are probleme cu RROD(Red ring of dead), mai exact cele din 2007 happy. Modelele Slim din 2011+ nu mai au aceasta problema, insa in legatura cu grafica...Clar PS4, insa xbox one cand o sa apara o sa-i dea peste nas happy. Xbox 360 a depasit cu muult grafica la PS3, uitati-va si la vreun review pe net, astia care comenteaza ca xbox 360 are grafica mai slaba ca la ps3

xbox 360 are comanda vocala ca si ps4,+ xbox are si kinect care iti da posibilitatea sa controlezi meniul fara controler (nu stiu daca ps4 are aceasta posibilitate)happy.Un xbox 360 fara kinect ii 10 mil, si cu ii 12 mil.