| Pitbull41 a întrebat:

Salut, acum 2 zile mi-am cumpărat un nou monitor. Un monitor BenQ de 24 inch. Problema este că de fiecare data când mă conectez pe PC îmi dă bluescreen și îmi dă o eroare numită atikmpag.sys. face așa doar dacă am driverul la placa video instalata. Dacă driverul nu este instalat n-am probleme. Am o placă video AMD 5450 de 1 gb. De la ce credeti ca poate fi problema? Am instalat și Windows-ul și la fel face.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Rezoluția sau rata de refresh, incompatibilă cu BenQ-ul ăla

| alexalx1234 a răspuns:

Ar fi cazul să schimbi placa aia. E destul de veche și îi cam vine sfârșitul.