| Alinkjj22 a întrebat:

Salut,acum 2 zile mi-am resetat televizorul, am facut-o de pe telefon cu o aplicatie de remote, dupa ce am resetat tv-ul mi-am dat seama ca m-a deconectat autotmat de la wifi si nu mai pot umbla de pe telefon pentru ca eu nu mai aveam telecomanda la televizor si acum imi apare sa dau ok, sa selectez limba doar ca nu merge din butoanele de la tv, ce pot face? Cine ma ajuta e un geniu ma chinui de 2 zile încontinu si telecomanda pentru el nu gasesc, Toshiba e tv ul.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Comanda-ti o telecomanda universala, potrivita TV-ului tau!
Pe spatele TV-ului este o eticheta, de pe care trebuie sa-ti scrii MODEL-ul.
Comanda vei trimite cu numele fabricantului + model.
https://magazintelecomenzi.ro/......zi-toshiba
Este bine sa le suni si sa discuti cu ei inainte sa dai comanda, pentru a obtine telecomanda ceea mai potrivita!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Televizorul este smart tv?

| mihai69 a răspuns:

Se găsesc telecomenzi „universale". Încearcă una din aia.

| NLS a răspuns:

Incearca pentru inceput o tastatura sau un mouse cu USB, daca TV ul are mufa USB.

Sau o tastatura bluetooth cu trackpad, din nou, daca ai mufa USB.

| RecKinul a răspuns:

Eu am reușit să găsesc pe internet telecomandă pentru un Toshiba chiar mai vechi. Probabil nu ai căutat cum trebuie.