| JimmyXgeo a întrebat:

Salut, Acum 6 zile am pierdut telefonul într-un râu și după ce mi-am luat altul am încercat să-mi pun contul de Facebook eu pentru că aveam autentificare in 2 factori mi-a cerut confirmarea adresei de email și un cod care îmi vine pe telefonul pierdut. Am trimis și poză cu buletinul dar tot îmi cere codul ăla și nu mai știu ce să fac, țin să menționez că am acces la numărul de telefon și la adresele de email, un pic de ajutor?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai incercat sa intri pe FB cu numarul de telefon, daca zici ca ai acces la el?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alt cont nou trebuie sa faci cel vechi s-a dus odata cu telefonul mare prostie ca l ai pierdut in rîu dar cum de nu ai fost atent ce cautai la rîu cu telefonul? Sau ti a alunecat din buzunar? Cel mai bine faci alt cont nou nout daca voi nu stiti sa va scrie ti vechile parole coduri pe foaie in agenda ca uite ce se poate intampla, ai o situatie ca asta pierzi telefonul sau ti l fură, si ce faci pierzi toate conturile Facebook Instagram google, plus numere de telefon ca sigur l ai pierdut cu sim cu tot.

| Silviullet a răspuns:

Incearca sa il scoti cu magnet, pacat de el. Sau cauta pe cineva care are sa te ajutr. Sunt gripuri pe Facebook.

| 44mon a răspuns:

Dai la "ai uitat parola", și ar trebui să te îndrume spre rezolvare dacă spui că ai acces la mail.

| JimmyXgeo explică (pentru 44mon):

Am dat de multe ori mă lasă doar sa o schimb și după ce o schimb îmi cere codul de conectare