| B3nz1D3s3nate a întrebat:

Acum aprox 3 saptamani am cumparat un laptop ROG(I7-6700HQ,8 GB RAM, placa nVIDIA geforce 960M) din Flanco si mi se pare ca merge mai greut...Adica pe unele jocuri cum ar fi LOL am doar 150fps,pe CS:GO am doar 100, si cand ma joc imediat incepe sa arda cam rau in zona in care scolate caldura, si am 2 prieteni care au laptop-uri putin mai slabe si le merg mai bine, LOL-ul le merge si in 300 FPS.Se poate sa fie ceva de la el(procesor, placa video sau altceva...) sau este de la windows(care este instalat de ei). Mentionez si ca daca ma joc cu bateria fara sa tin incarcatorul in el pe orice joc am 30 fps de parca ar fi limitat.
Ce credeti? Multumesc!

3 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Du-te acolo la Battery si bifeaza Performance mode si nu ar mai trebui sa ai probleme.

| XxD34THxX a răspuns:

Vad ca ai un PC foarte bun, in LOL ai putine FPS-uri ori din cauza ca este stopat sau este din cauza internetului. La partea cu incingerea iti recomand o placa de ventilatie.

| B3nz1D3s3nate explică (pentru XxD34THxX):

Nu este din cauza internetului, nu este fps-ul limitat, iar la battery am bifat performance mode.