| Ionut4895 a întrebat:

Salut; acum cateva saptamani am primit un televizor telefunken s 5400 palcolor de la cineva dar acum cateva zile se stinge intentionat si licare ledul de la tvsi cand vreau sa-l deschid piuie ceva ce o avea?

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Se stinge intentionat big grin
Al draq televizor.

| nutepriveste21 a răspuns:

Cel mai probabil a aparut un consum sau un scurtcircuit in etajul final linii, iar sursa avand protectie se opreste automat si apare un zgomot in transformatorul chopper. Asta nu te ajuta cu nimic, dul la un service sau cheama pe cineva care se pricepe.