| Jojo464 a întrebat:

Salut, acum cateva zile am cumparat 2 masini de jucarie cu telecomanda marca R/C.
Iar daca verii mei mai mici vor sa se joace cu ele sa faca curse ei pot controla 2 masini cu o telecomanda.
As putea cumva sa fac ca fiecare masina sa fie cu telecomanda ei si sa le poti controla cum vrei fiecare cu setul lui?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe scurt, trebuie să modifici frecvența emițătorului (telecomenzii) și identic, cea a receptorului (mașinii).
Dacă te pricepi, ințelegi unde trebuie acționat

| blackann a răspuns:

Sau sa mai cumperi o telecomanda.