| Hy_Mattyas_1992 a întrebat:

acumulatori Sanyo Eneloop sau Gp? care sunt mai buni?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Sanyo Eneloop de departe! Da vezi in ce incarcator ii incarci sa nu-i termini repede! Un incarcator bun trebuie sa stie sa intrerupa incarcarea in functie de tensiune, curent si temperatura acumulatorilor, sa aiba optiune de descarcare, sa poti selecta curentul de incarcare functie de caracteristica acumulatorilor si sa stie sa treaca in modul "trickle charge" (incarcare de mentinere) la sfarsitul incarcarii.

| Hy_Mattyas_1992 explică (pentru K0sti):

Imi poti recomanda niste incarcatoare?

| K0sti a răspuns (pentru Hy_Mattyas_1992):

Eu din asta am, numai ca mi l-a adus cineva din Germania la juma de pret: http://www.adelaida.ro/incarcator-acumulatori-nicd-nimh-700ma-bc-700.html