| Sekim a întrebat:

Salut all.
Mi-am cumparat o placa de baza noua deoarece cea de dinainte nu mai mergea corect. Acum cu cea noua care este acelasi model ca cea de dinainte nu mai merg jocurile. La metin imi da > Sorry your sistem does not support 3d graphics. desi eu nu l-am dat pe 3d. Pur si simplu asa imi da. La lol imi da eroare la directx. Am facut tot update la directx etc si tot nu merge.
Dau funda celui care isi da seama ce dq are

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai reinstalat windows-ul, driverele, toate cele? Nu inseaamna ca daca ai luat acelasi model o sa fie totul "ok". Incearca intai sa reinstalezi toate driverele. Ce model de placa de baza?

| Sekim explică (pentru CM7YRE):

Asrock fm2a68m-dg+. am reinstalat 2 windows diferite si nu merge pe niciunu nici lol nici metin. w7

| CM7YRE a răspuns (pentru Sekim):

Https://www.asrock.com/mb/AMD/FM2A68M-DG3+/#Download
Instaleaza driverele de acolo.
Instaleaza/actualizeaza driverul video, si instaleaza runtime-urile:
https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/
Cel mai probabil o sa-ti functioneze.

| Sekim explică (pentru CM7YRE):

Acum fac asta. am incercat sa descarc si gta. ala nu porneste deloc

Bula
| Bula a răspuns:

Daca intr-adevar este EXACT ACELASI MODEL de placa de baza si nu ai (re) instalat nimic, atunci diferenta poate fi doar din setarile BIOS / UEFI - singurul care s-a schimbat.

| Sekim explică (pentru Bula):

Sincer nu imi pot da seama ce ar putea fi schimbat sa cauzeze aceste probleme

| Alexuţ02 a răspuns:

Găseşti rezolvări pe YouTube pentru treaba cu Metinul

| Sekim explică (pentru Alexuţ02):

Nu sunt rezolvari