| bodonel001 a întrebat:

Am 2 boxe si as vrea sa le pun la calculator, dar nu stiu cum.Cred ca am nevoie de un amplificator sau ceva de genu'. Mentionez ca boxele nu au nicio iesire, pur si simplu cate o bucata de cablu.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ciobanu_Valentin_1994 a răspuns:

In primul rand nu ai cum sa pui boxele simplu in pc precum castile. Boxele respective trebuiesc conectate la o statie audio cu amplificare. Daca boxele sunt conectate direct( se poate dar cu improvizare) in placa de sunet al calculatorului risti sa arzi placa de sunet

| bodonel001 explică (pentru Ciobanu_Valentin_1994):

Se gasesc de cumparat statiile audio cu aplificare?

| simpluone a răspuns (pentru bodonel001):

Se gasesc insa nu merita pentru ca sunt mai scumpe decat boxele pentru pc (cu amplificatorul in ele) care sunt de ajuns pentru a asculta o muzica sau sunetul de la un joc. Daca boxele pe care le ai sunt mari atunci iti poti lua un amplificator audio serios.

| Ciobanu_Valentin_1994 a răspuns (pentru bodonel001):

Da dar trebuie sa iti iei in functie de puterea boxelor tale