| ADRIANGABRIELPIRVU213 a întrebat:

Salutare din nou!????
Am adus un upgrade pe partea de muzica a mașini și am nevoie de părerile voastre pentru a-mi alege un amplificator ideal,
Am 3 boxe pe fata de usa 2 din ele având 300w rms fiecare și una 170w rms pe ambele usi, de câți w rms ieșire canal as avea nevoie ca să ducă boxele (boxele având max 600w) și câte ieșiri din amplificator?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Puterea boxelor trebuie sa fie de cel putin 4 ori mai mare ca puterea electrica scoasa de amplificator.
Impedanta rezultata ale boxelor (ohmi) trebuie sa fie egala sau mai mare decat impedanta de iesire a amplificatorului.

Recomandarea mea este sa apelezi la un electrician/electronist auto, cu experienta!

| Violleta2022 a răspuns:

La ce folos atatea boxe intr-o masina, cand nu ai voie sa asculti muzica tare in masina, ca sa poti auzi sirena ambulantei, a pompierilor, a politiei si sa fii atent la trafic?

Si apoi, nu ai voie nici sa dai muzica tare ca distragi si disturbi publicul, fiind interzis prin lege!

Deci, care-i folosul sa-ti pui atatea boxe sau amplificatoare cand nu ai voie legal sa le folosesti tare sau maxim?

| ADRIANGABRIELPIRVU213 explică (pentru Violleta2022):

Era mai bine dacă mi comentați pe subiect nu pe dinafara întrebării!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ADRIANGABRIELPIRVU213):

Tu nu ai inteles pana la urma logica raspunsului, asa-i?
ca este ilegals a dai muzica tare in masina, deci NU are nici un rost sa pui in masina boxe si amplificaroare d emuzica odata ce nu le vei putea folosii niciodata!
Rapunsul fost foarte clar si logic, ca nu-i bine sa cumperi ceva inutil fiindca este ilegal sa le folosesti la volum mare.

| SaOCorectamPeVioletta a răspuns (pentru Violleta2022):

Ilegal sa dai muzica tare in masina.
tare asta

ce fail de raspuns

hai ca ne auzim dupa ignore saptamana viitoare.

| sierra1 a răspuns:

Așa ceva, ți-e suficient

https://www.emag.ro/......DZQL62BBM/