| AdiMihai25 a întrebat:

Salut.
Am 2 cartele in telefon.
Pe cel de al 2 număr cand trimit un mesaj pe watsap nu apare pe telefon? De ce? Si de ce este o anumită poza de profil, daca eu nu am setat nici una?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca te-ai inscris in Whatsapp cu primul numar. Pentru ei cel de-al II-lea numar nu exista. Fa-ti doua conturi! https://bit.ly/3IZAINp

| AdiMihai25 explică (pentru Salontanul):

Păi ce l dea doilea număr daca ii tot al meu de ce pe watsap Vb altcineva?

| Mtoni a răspuns (pentru AdiMihai25):

Cred că numărul acela a fost al cuiva care nu l-a mai plătit și apoi ți-a fost dat ție. Persoana poate folosi încă acel cont chiar dacă nu mai are numărul, atât timp cât îi funcționează acel telefon mobil de pe care s-a conectat mai demult.

| AdiMihai25 explică (pentru Mtoni):

Aaa,pai si eu daca imi fac separat pe nr lui ii dispare watsapul (contul ) sau vorbim si primim ambii mesajelaughing