| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 3 intrebari scurte:
1.Cat costa un iphone 3 g sau gs nou la Orange Vodafone cosmote orice.
2.Cat costa unul la mana a 2(amanet)?
3. Daca sa-mi iau iphone 3 g sau 3gs sau un Samsung galaxy mini 1

Răspuns Câştigător
| DANIEL72 a răspuns:

SALUT.un iphone 3g la Orange sau Vodafone costa in functie de optiunile alese abonamentul este de la 20$ in sus si doar daca iti activezi si internetul bineinteles ca se plateste si acesta si pe o perioada de 2 ani se face abonamentul iar costul aparatului este undeva la 200 euro deci trebuie sa te gandesti bine, eu nu iti recomand dar este alegerea ta iar la mana a doua nu iti recomand deloc findca nu sti prin cate "maini " a trecut.eu iti recomand un Samsung merge excellent si are multe aplicatii bateria este super 4-5 zile garantat dar sa fie sigilat.iti doresc mult noroc.

| valentino52 a răspuns (pentru DANIEL72):

Unde ai vazut tu iphone 3g la Vodafone in ultimii 2 ani? nici iphone 4 nu se mai fabrica de 16 sau 32 gb singura versiune e una de 8 GB. pana acum se gasea si 3gs-ul dar nu se mai fabrica de cand au lansat 5-ul.

| DANIEL72 a răspuns (pentru valentino52):

SALUT.nu vreau sa intru in polemici ca nu are rost dar baiatul cu telefonul nu a specificat operatorul de telefonie mobila el a spus doar de unde sa isi cumpere.si esti asa de sigur ca nu se mai fabrica iphone 4? eu locuiesc in finlanda de cativa ani si daca maine fac comanda de unul peste o saptamana il am si sa iti spun si cat costa un iphone 5 de 16 GB 550 eoro, 32GB 760 EURO, iar unul de 64 GB 1000 euro.iar un Nokia lumia 800-250 euro, lumia900=350euro.asta asa pentru cultura ta generala.

| valentino52 a răspuns (pentru DANIEL72):

Daniel indiferent de tara in care locuiesti Iphone 4 16 GB si 32 GB au fost retrase de catre Apple de pe piata cand a aparut Iphone 4s. A aparut o alta versiune low cost care pana atunci nu exista si anume Iphone 4 de 8 GB! Poate mai exista magazine care inca au in stoc si de 16 GB asta nu pot sa stiu. Referitor la operatorul de telefonie mobila e irelevant cel putin la noi in Romania preturile sunt cam la fel, avantaj ar avea Cosmote ca telefoanele lor desi cumparate la abonament sunt neverlocked nu sunt codate in nici o retea. si daca tot mi-ai zis cat costa un iphone 5 ce ti se pare in neregula cu ce ai zis tu fata de preturile enumerate de mine? la noi varianta de 16 GB a fost intotdeauna 3000-3200 lei lei, 32 GB 3500-3700 lei si 64 de GB 4000-4200 lei. In mare aceleasi preturi care le-ai zis si tu poate cu un mic adaos. Si de ce crezi ca as avea nevoie pentru cultura mea generala preturile la Nokia Lumia pentru ca nu sunt interesat de Nokia? Si pe el il intereseaza preturile de aici din Romania.

| DANIEL72 a răspuns (pentru valentino52):

SALUT.iti doresc toate cele bune.si mult noroc.eu nu am zis in nume de rau preturile de aici findca eu nu stiam ce preturi sunt in Romania la iphone 5.si cu Nokia doar era un exemplu ca la fel nu stiu ce preturi sunt in romania.aici o tableta samsung2- 10.1 este 520 euro in Romania cat costa?

| valentino52 a răspuns (pentru DANIEL72):

Eu am cupmarat un Samsung Galaxy tab 10.1 in decembrie cu 2400 lei. Acum banuiesc ca e vreo 1800... dar sincer nu sunt multumit de ea abia o folosesc si totusi are lag destul de mare...

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

1. Nu ştiu dar nu recomand iphone 3 sau alt iphone pentru că nu se merită în toate punctele de vedere.
2. Dacă îţi ei unul la mâna a doua ai să vezi că o să dai peste probleme multe (rar se întâmplă cazuri când nu are nimic)
3. Normal că galaxy mini, dacă poţi iaţi galaxy Y duos sau mai bine un gio (am şi eu un gio).
Acuma depinde de buget... dar mergi pe Samsung şi lasă iphone-ul. (oricum 3gs este deja antichitate)

| valentino52 a răspuns:

ti-am mai zis iphone 3g si 3gs NU SE MAI FABRICA. La mana a 2a un 3g e maxim 4 milioane, un 3gs cam 6 milioane e pretul corect. 10, 11 milioane iphone 4 si intre 14 si 17 milioane 4s! Nou in magazin iphone 4 e 2400 de 8 GB si 2900 4s de 16 GB. Cand o sa apara iphone 5 in magazin iphone 4 ca costa 1800, 4s va costa 2400 si iphone 5 3000 lei.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Iphone 3g nu mai este in oferta. Daca vrei un telefon de care sa te si folosesti, alege SAMSUNG. Daca vrei un telefon de fite, iphone este alegerea potrivita. Dar nu merita banii.

| curiostpu a răspuns:

1-intra pe Orange shop;
2-pe tocmai.ro gasesti telefoane la mana a2;
3-eu zic ca 3g e bun; am de 2 ani si n-am probleme cu el'