| ITIK a întrebat:

Salut,Am am un sistem audio 5+1 dar nu imi functioneaza toate boxele, imi functioneaza doar in winamp sau in alte programe instalate in calculator (BSplayer, windows media player etc)problema la mine e cand accesez un browser si vreau sa ascult muzica imi functioneaza doar sowbuferul si 2 boxe, SR/SL.restu boxelor nu, inainte foloseam Google Chrom si nu stiu cum am facut de imi mergeau toate cele 6 boxe,acum am Mozila Firefox si nu imi mai merg toate boxele, va rog ajutati-ma ca imi e greu sa descarc tot timpu muzica in calculator cand pot asculta direct de pe net

Răspuns Câştigător
| sigmanet a răspuns:

Hm. asta este putin cam ciudat. Sigur nu ai umblat inainte si la cabluri/drivere? Sigur tine doar de modificarile produse la browser? Pentru ca atunci cand sunt mai multe boxe conteaza cum programul integrat cu driverele transmite sunetul in functie de ce tip de semnal audio primeste. Daca detecteaza sunet stereo banuiesc ca foloseste doar 2 sateliti si subwooferul. Incearca totusi o reinstalare a driverelor. Si vezi cum conectezi cablurile poate le conectezi gresit.

| ITIK explică (pentru sigmanet):

Eu nu am umblat la cabluri inainte sa folosesc Mozila si nici la drivere.Treaba a fost asa, mi-am cumparat sistemul, l-am instalat si la inceput foloseam tot google chrome, nici la inceput nu imi functionau toate boxele, dupa vreo 3 luni de la instalare intr-o zi am observat ca brusc imi functioneaza toate boxele...da asa dintr-o data.Pana astazi cand m-am schimbat pe Mozila am observat ca iar aceeasi poveste, nu imi functioneaza toate cele 5 boxe + sowboferul

| sigmanet a răspuns (pentru ITIK):

Trebuie sa fie inseamna ceva legat de software drivere/pluginuri/ceva incompatibil. VLC de exemplu isi pune plugin in Mozilla. E ceva care functioneaza cu site-urile de video sharing si probabil nu stie sa functioneze pe mai multe canale.

| ITIK explică (pentru sigmanet):

S-a rezolvat de la sine, ca si cu celalalt browser laughing multumesc