| Danutz0002 a întrebat:

Salut,am auzit ca as putea sa imi transform laptop'ul intr'un router wireles si nu stiu cum,am gasit multe programe dar nu mi-a mers nici unul, si am incercat si conexiuni sa fac ca in anumite tutoriale, dar nimic.Cineva care a mai facut lucrul acesta ma poate ajuta sa imi dea un program sau ceva care sa mearga, dau funda big grin

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Din cate inteleg eu tu cu laptop-ul vrei sa dai internet de xp. la telefon/tableta etc. Ia asta si instaleaza-l. http://www.wifihotspotcreator.com/
Cum functioneaza? simplu. Nu trebuie neaparat sa ai stick 3g, ci internet prin cablu. Acum..cu acel programel, il instalezi si cu wi-fi din laptop poti da mai departe internet. Vezi cand creezi acel hot spot sa ai wi-fi din laptop activat. Pui o parola acolo de 8 caractere.
P.S: vezi cand dai pe start si vrei sa pornesti hot spot-ul vezi ca trebuie wi-fi din laptop sa fie aprins. Daca in caz ca dupa ce ai instalat programelul si cand intri in el iti da o eroare cu Microsoft net flamework il poti downloanda si instala de aici :http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17851. Bft

| Danutz0002 explică (pentru Jipa95):

Nu merge nici asta, dau click si nu porneste