| Eduard184 a întrebat:

Salut, am auzit de la multi ca se pot face clone de jocuri pentru ps2, sunt ceva siteuri care au imagini iso dar daca ma poate ajuta cineva cum sa fac si ce app pe pc imi trebuie, cică nu trebuie consola modata

23 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sunt aplicatii care fac ca jocurile de ps2 sa mearga pe pc dar invers nu exista, iar daca nu ai consola modata nici atat nu va merge un joc descarcat de pe net, e imposibil!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

E cineva in Craiova care cloneaza jocuri de ps2, si spunea ceva de o imagine iso ca o baga intr-un program si face o copie de acel joc

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

E imposibil! Se poate face copie doar dupa un joc care e deja contrafacut, cu un joc original nu se poate face asa ceva!
Acel program iso nu poate sterge date sau sa suprascrie date dintr-un joc, pentru ca asa se cloneaza jocurile originale: ceva stergi, altceva rescrii in altceva etc, deci nu cred ca exista un astfel de program, iar daca ar exista ar trebui sa fie jumatate om ca trebuie si sa gandeasca... laughing

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Habar n-am, jocuri nici nu cumpar deoarece is scumpe

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Vezi ca gasesti pe Youtube cum sa modezi ps2-ul! E simplu si usor dar dupa acea nu mai poti conecta ps2 la net ca te prind si-ti blocheaza pentru totdeauna consola!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

No conectez la net dao incolo ca ma intereseaza doar sa bag niste jocuri gta nfs dar sa joc offline de nostalgie, pentru online am laptop, mai mult ma intereseaza daca o modez sa-mi citeasca jocurile de pe stick

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Pai daca nu le va citi le copii in ps2 si gata!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Trebuie sai mai cumpar si hard si adaptor din ala, cum o dau tot nu iese bine, daca nu il arunc si gata...

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Nu trebuie sa cumperi nimic, are un HDD in el daca nu l-ai scos... laughing Doar vei descarca jocurile in pc, de acolo pe stick apoi in ps2, le instalezi si gata! DAR inainte trebuie sa modezi ps2-ul!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Gasesc ps2 deja modat la 200 de lei pe olx lejer...

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Atunci ia-ti unul de acolo daca nu vrei sa-l modezi pe al tau...

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Are o... de asta am si zis? ala care lo avut inaintea mea l-a luat

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Ti-ai luat teapa... laughing asta e. Pai atunci mai bine iti iei un ps2 folosit decat un HDD nou pentru ca vor avea aproape acelasi pret laughing dar de data asta sa fi atent sa nu iei teapa! Daca il iei de pe OLX atunci ia-l cu verificare colet! Daca ai fi de prin bacau ti-as da un HDD de 160 gb gratuit...

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Sunt din neamț, pe consola nu cred ca mi-am luat teapa am dat 50de lei pe ea cu 2 controlăre si 10 jocuri, numa ca in timp sau zgariat de le-au luat dracu si se blocheaza

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

De la prostu ala de unde le-am luat o avut vreo 30 de jocuri dar mi-a cerut 150 de lei... si am vrut sa le iau dupa o saptamana si imi zice ca leo aruncat idiotu

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Pai asta e, ce s-a gandit: ori ii vand ori ii arunc laughing bine trebuia sa ti le dea mai ieftin dar na, n-ai ce face... am avut si eu vreo 20 si le-am aruncat ca nu le trebuia la nimeni, isi luasera ps3, 4!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Vad eu ceoi face cu el cred cal tin de muzeu si gata? am vazut unu in oras la mine cu 230 de lei 3 controlăre modat si cu 13 jocuri cred cal iau pe ala

Răspuns utilizator avertizat
| lpavel a răspuns (pentru Bubico2022):

Nu toti au bani! Deci fiecare face ce poate si cum poate! Banuiesc ca e la scoala nu munceste, de unde vrei sa aiba bani? Asa am fost toti odata sa nu radem!

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Da, sunt la scoala...

| lpavel a răspuns (pentru Eduard184):

Am stiut fara sa zici! Sunt cu tine, bafta!

| Eduard184 explică (pentru lpavel):

Mersi happy